Novinky

( 21.08.2022 )

Digitální inovace ve veřejné správě - ocenění za RPA

Hypera ve spolupráci se společností Neoops navrhla a implementovala softwarového robota (RPA) pro odbor dopravy na Městské části Praha 3.

Vedení radnice za tento projekt získalo prestižní Cenu Ministerstva vnitra v kategorii „Digitální inovace”, předání proběhlo na Konferenci moderní veřejná zpráva 14.6. 2022 v Olomouci.

„Cílem automatizace bylo nejen ulevit referentům příslušného oddělení od opakující se agendy, ale i snaha o řádné a včasné zpracování velkého počtu podnětů,“ vysvětlil místostarosta Prahy 3 Pavel Dobeš (STAN). Kritériem projektu bylo podle něj také dodržení zákonných postupů, maximální efektivita, bezchybnost nastaveného procesu a přijatelné náklady

https://www.prahain.cz/zivot-ve-meste/praha-3-zamestnala-robota-nebere-plat-nema-pauzy-a-jeste-dostal-cenu-6585.html


( 14.11.2021 )

Inter Airport Europe 2021

Hypera se opět zúčastnila největšího evropského veletrhu s letištními technologiemi a technikou – Inter Airport Europe v Mnichově, který se letos konal v pozdějším  termínu 9.-12. listopadu.

Bylo příjemné i přínosné se setkat po delší době, kterou způsobila Covidová opatření, s obchodními partnery a kolegy z letecké branže.

Tradiční setkání nad novinkami proběhla u našich partnerů, norské společnosti Opscom Systems, jež je dlouholetým dodavatelem systémů SMS pro letiště, heliporty a letecké provozovatele nejen v rámci Evropy a také s italským výrobcem (nejen) LED letištních návěstidel a technologií OCEM.

Další podnětná setkání se uskutečnila např. s firmami Tern Systems, Acams, Avinor, EFLA, BeCon Projects, ACS Advanced Cargo Handling Systém, WheelTug nebo se zástupci letiště Pardubice. Velmi zajímavá diskuse proběhla s clustrem Zero Emission Regional Aviation.( 16.04.2020 )

Představujeme 3 nové produktové služby

HYPERA a její divize LOGISTICS SOLUTIONS představují u příležitosti světového Dne Logistiky (Supply Chain Day), který letos připadá na 16. 4. 2020, tři nové produktové služby:

  • Logistics Supporter

  • Robotic Process Automation (RPA)

  • Crisis Management

Logistika obzvláště v těchto dnech, kdy se potýkáme se světovou pandemií COVID – 19, patří k velmi vytíženým oborům a musí zajistit hladké fungování dodavatelského řetězce a distribuce zboží směrem ke všem typům zákazníkům.

Nepochybně přichází nová doba a nové přístupy k Supply Chain, zaběhlé praxe se změní a lpění na původních dodavatelských modelech může způsobit nižší konkurenceschopnost oproti společnostem, které se transformují na dobu "post-covidovou".

Představení nových produktů jsme plánovali na šestém ročníku Dne české logistiky, 6th Annual Czech Logistics Day, ten byl však z důvodu pandemie zrušen. Dovolíme si Vám a našim partnerům představit proto tyto služby v elektronické podobě.

Věříme, že po ukončení karanténních omezení se budeme moci těšit na osobní setkání.


Podrobnosti o nových produktových službách: https://hypera.cz/logistika-divize-logistics-solutions

Brožura ke stažení: HYPERA_brochure_L.pdf

                               HYPERA_brochure_S.pdf


( 14.10.2019 )

Inter Airport Europe 2019

Hypera se tradičně zúčastnila největšího evropského veletrhu s letištními technologiemi a technikou – Inter Airport Europe v Mnichově, kde byla jako partner na stánku norské společnosti Opscom Systems, jež je dlouholetým dodavatelem systémů SMS pro letiště a letecké provozovatele nejen v rámci Evropy.

Mezi dalšími partnerskými společnostmi Hypery byly výrobce (nejen) LED letištních návěstidel a technologií OCEM, výrobce letištních stožárů pro návěstidla Europoles, český výrobce leteckých návěstidel Transcon a další.

V rámci divize Hypera Logistics Solutions (HLS) jsme zacílili zejména na Lödige, předního evropského dodavatele vybavení nejen pro cargo terminály a sklady, dále na ALS – výrobce vertikálních parkovacích hal a systémů, nebo na ACUN1S, společnost zabývající se logistickými řešeními pro cargo přepravce a terminály.

Se všemi zmíněnými společnostmi má Hypera dlouholeté obchodní vazby, a i tento veletrh vedl k rozšíření možností spolupráce.

 

 ( 09.09.2019 )

Hypera na veletrhu Inter Airport Europe 2019

Hypera se ve složení Kamil Slavík a Lukáš Matějka bude opět účastnit veletrhu Inter Airport Europe v Mnichově, který se bude konat ve dnech 8.-11.10.2019. Jedná se o největší evropský veletrh s leteckými a letištními technologiemi, vybavením a letištní technikou.

Hypera bude ve dnech 9.-10.10.2019 přítomna na stánku Opscom Systems, norské společnosti zabývající se Safety Management Systémy, která je vítězem Inter Data Award z veletrhu z minulých let. Dlouholeté partnerství Hypery s Opscom Systems již přineslo implementaci tohoto pokročilého safety softwaru na několika letištích v České republice a na Slovensku. Mimoto je Opscom instalován na více než 70 letištích, převážně v Evropě.

Kromě Opscomu budou mít zástupci Hypery na programu setkání s několika dalšími partnery, jako např. OCEM Airfield Technology, Lödige nebo Integra.

V případě Vaší účasti na tomto veletrhu nás neváhejte navštívit!

Váš tým Hypera


( 02.04.2019 )

Opscom 2.0 Worskhop – Bodo, Norsko

Hypera se koncem března 2019 jakožto partner norské společnosti Opscom Systems, která se zabývá Safety Management Systémy, zúčastnila workshopu k nové verzi SMS Opscom 2.0, jež přináší kromě nového designu i několik významných vylepšení.

Jednou z hlavních novinek je možnost vložení několikavrstvého mapového podkladu letiště a následného reportingu pomocí polohy GPS v mobilní verzi Opscom, a tudíž i řízení case managementu a sledování koncentrace výskytu hlášení přímo v rámci mapy. Dalším přínosem je full-screen zobrazení a nový design, který je jednotný pro všechna zařízení, je přehlednější a zaměřen na uživatele, který si nově může v rámci systému uspořádat položky a menu dle svých priorit a požadavků.

Opscom Systems je držitelem ceny Inter Data Award na veletrhu Inter Airport Europe v Mnichově a jejich produkt SMS je instalován na více než 70 letištích, převážně v Evropě. Opscom nabízí řešení také pro letecké provozovatele, údržbové organizace MRO, provozovatele dronů či heliporty.

Hypera s Opscomem spolupracuje již sedmým rokem. Za tuto dobu se podařilo SMS implementovat na letištích Pardubice a Poprad-Tatry, a zároveň na heliportech Rozvadov a Chodová Planá.( 21.01.2019 )

Obchodní mise – Singapur, Thajsko, Indie 2019

Hypera se v lednu 2019 zúčastnila podnikatelské delegace při návštěvě předsedy vlády ČR v Singapuru, Thajsku a Indii, kterou organizoval Svaz průmyslu a dopravy ve dnech 13. – 20. ledna 2019.

Cílem bylo navázaní kontaktů pro projekty v oblastech letectví a aplikovaných logistických inovací.

Základními body programu bylo Czech Republic – Singapore Business Forum, Podnikatelské fórum organizované Federací thajského průmyslu (FTI) či Business fórum "Czech Republic – Prospective Technological Partner of India on the Path to Common Prosperity". Součástí cesty byla také účast na Gujarat Global Summit v Ahmedabadu, otevření pavilonu České republiky s prezentací zúčastněných českých firem a Grand Opening of Innovation Centre of VW and Škoda v Pune v Indii.

Jak na řadě oficiálních jednání, tak na jednáních B2B s podnikateli ze všech tří navštívených zemí bylo navázáno mnoho nových kontaktů a příslibů k možné spolupráci.( 23.11.2018 )

Úspěšná instalace světelných návěstidel OCEM v ČR – Letiště Karlovy Vary

23. 11. 2018 Hypera jakožto generální dodavatel úspěšně dokončila výstavbu světelné přibližovací soustavy SALS na RWY 11 na mezinárodním letišti v Karlových Varech. Byla zřízena soustava o délce 300 m před práh dráhy, přičemž rozšíření na 420 m se očekává v roce 2019.

Soustava se skládá ze 2 zapuštěných směrových návěstidel SLAP a 13 nadzemních přibližovacích návěstidel FAU, instalovaných na křehké lámací stožáry od Europoles. Jedná se o první větší instalaci návěstidel společnosti OCEM v České republice, v menším rozsahu jsou již testována na letišti Václava Havla v Praze.

Divize Aviation Solutions (HAS) již několik let spolupracuje se společností OCEM, která je předním světovým výrobcem moderních letištních technologií, a to zejména v oblasti LED návěstidel a dalších letištních elektrických zařízení.( 26.10.2018 )

Letecké prace s vrtulníky Bell 429 a Bell 407

Hypera v rámci své divize Aviation Solutions nově nabízí ve spolupráci se společností Blue Sky Service s.r.o. provádění leteckých prací s vrtulníky Bell 429 a Bell 407, které jsou osazeny zkušenými piloty, vybaveny podvěsovými háky CargoHook s nosností 1,000 kg na přenášení těžkých břemen a nejmodernější avionikou.

Bell 429 je dvoumotorový vrtulník vybavený avionikou Garmin GTN 750 a je využitelný i pro letecké práce v intravilánu. Stroje jsou ideální pro vynášení těžkých břemen např. na vysoké budovy či těžko dostupná místa.

HAS nabízí letecké práce v regionech ČR, na Slovensku, v Německu a Rakousku.

Hypera_SPO_novinky.docx( 11.06.2018 )

Nejlepší logistické projekty - ELA AWARD 2018

Kamil Slavík, jenž je členem boardu ECBL a členem poroty ELA awards se tradičně zúčastnil vyhlášení cen za nejlepší projekt, prezentaci a osobnost roku, které proběhlo 7.6. v Bruselu.

Česká logistika byla opět úspěšná, umístněním na bedně se prezentovala Logistika Škoda Auto s projektem SMART AKL 4. 0.

Hypera spolupracuje se společností Škoda Auto již od roku 2005 a v průběhu těchto let jsme poskytli naše znalosti a podporu celé řadě projektů, zejména v logistice. Spolupracovali jsme například na řešení napřímení toků materiálu či optimálního nastavení procesů v kontejnerovém terminálu nebo na postupech balení pro CKD centrum. V současnosti se podílíme mj. na optimalizaci takzvaných supermarketů dílů pro výrobní linky modelů Octavia, Rapid, Superb a dále na koordinaci řetězce dodávek materiálu pro nové SUV modely.

Blahopřejeme automobilce Škoda, a jsme zároveň pyšní, že i my jsme součástí tohoto úspěchu!

http://www.elalog.eu/

Nejlepší logistické projekty - ELA AWARD 2018 Nejlepší logistické projekty - ELA AWARD 2018 Nejlepší logistické projekty - ELA AWARD 2018

( 20.05.2018 )

UK Airports Safety Week 2018

Koncem května 2018 se konala akce s názvem UK Airports Safety Week 2018, kam byla Hypera pozvána norskou společností Opscom Systems, partnerskou firmou zabývající se vývojem SMS systémů a jejich implementací. Této akce se zúčastnil za divizi Hypera Aviation Solutions Lukáš Matějka. Jedním z hlavních bodů programu byla prezentace SMS Opscom Systems včetně statistik a novinek systému.

V rámci programu byly navštíveny letiště London Luton Airport, které je jedním z nejrychleji rostoucích letišť v Evropě co do počtu přepravených cestujících za rok (v současné době okolo 16 mil. cestujících ročně), a tudíž je jejich práce s SMS velmi důležitá a inspirující, a dále Belfast City Airport a Birmingham Airport.

https://www.ukairportssafetyweek.org.uk


( 12.05.2018 )

Eurolog 2018 presentace v Maroku

Ve dnech 8. - 11.5. na Mezinárodní konferenci EUROLOG v marockém Marrakéši prezentoval Kamil Slavík společně Miroslavem Mazalem, zástupcem Škoda Auto CKD centra, aktuální trendy v automotive logistice. Tato významná mezinárodní konference se pod záštitou Evropské logistické asociace (ELA) konala poprvé mimo kontinentální Evropu. Divize Hypera Logistic Solutions pracuje na vývoji a zavádění nových technologií v závodech Škoda Auto a.s v Mladé Boleslavi i Kvasinách, stejně jako na optimalizaci logistických procesů a skladových zásob.

http://eurolog.ma/en

Eurolog 2018 presentace v Maroku Eurolog 2018 presentace v Maroku Eurolog 2018 presentace v Maroku

( 10.05.2018 )

Zpracování Studie k realizaci zavedení provozu VFR noc a IFR pro LOM Praha na Letišti Přerov; návěstidla OCEM na Letišti Praha

V první třetině roku Hypera pracovala na Studii k realizaci zavedení provozu VFR noc a IFR na letišti Přerov (LKPO). Zakázka pro LOM Praha s.p. byla realizována v rámci divize Hypera Aviation Solutions (HAS), jenž si přizvala do týmu dvě expertní společnosti – GNSS Centre of Excellence s experty na problematiku moderních GNSS technologií pro přiblížení na letiště (LPV) a heliporty (Point-in-Space); a Techniserv CZ, zabývající se výkresovou částí a technologickým vybavením letiště a stanovišť letových provozních služeb.

Jádrem studie byla analýza proveditelnosti zavedení vrtulníkového provozu na letišti v Přerově, včetně implementace GNSS technologií pro přiblížení, zavedení služby AFIS a kompletního vybavení letiště pro zavedení IFR provozu.

Koncem února 2018 stál tým HAS za úspěšným prodejem a instalací prvních LED návěstidel od italské firmy OCEM na českém trhu. Tato světla LITC (LED Inset Taxiway and Centreline light) byla zakoupena Letištěm Praha a instalována na pojezdových drahách letiště. V současné době má Hypera v ČR platných 5 OTZ k produktům firmy OCEM – TWCS, LITC, SLAP, PAPI a FAU.

Zpracování Studie k realizaci zavedení provozu VFR noc a IFR pro LOM Praha na Letišti Přerov; návěstidla OCEM na Letišti Praha Zpracování Studie k realizaci zavedení provozu VFR noc a IFR pro LOM Praha na Letišti Přerov; návěstidla OCEM na Letišti Praha

( 27.01.2018 )

Implementace SMS na letišti Poprad

Počínaje lednem 2018 je Safety Management System implementován na prvním slovenském letišti , a to v Poprad

Kick – off meeting proběhl ve dnech 8. -9. 1. 2018 v budově letiště za účasti vedení letiště Poprad-Tatry, zástupce Opscom Systems a Hypery.

Systém byl nastaven do aktivního procesu spolu se zaškolením odpovědných osob letiště do systému a nastavením příslušných modulů. Letiště Poprad – Tatry je tak prvním slovenským letištěm, kde byl tento SMS zaveden. V ČR je systém aplikován od roku 2013 na letišti v Pardubicích.

Norská společnost Opscom Systems vyhrála díky tomuto produktu kategorii interDATA na veletrhu Inter Airport Europe v Mnichově za nejvíce inovativní SMS systém, který je v současnosti aplikován na 68 letištích světa.

www.opscomsystems.com

Implementace SMS na letišti Poprad

( 11.01.2018 )

Dva nové heliporty s nejmodernější technologií a procesy

Rok 2017 byl pro divizi Hypera Aviation Solutions úspěšným zejména v oblasti heliportů. V srpnu 2017 došlo ke kolaudaci a certifikaci posunutého HEMS heliportu Rozvadov, který musel být přeložen z důvodu výstavby hotelového komplexu u Casino Rozvadov. Heliport v Rozvadově je vybaven pro provoz VFR/noc, tedy kompletně osvětlen včetně sestupových světel PAPI. Dále je nadstandardně vybaven meteo-stanicí, dálkovým ovládáním osvětlení heliportu a zábleskovým majákem.

Druhým heliportem, který se podařilo v roce 2017 dokončit, je první neveřejný heliport VFR/noc v ČR v Chodové Plané, který je obdobně vybaven.

Hypera zároveň rozšířila spolupráci s norskou firmou Opscom Systems, přičemž jejich Safety Management System (SMS) byl aplikován a zprovozněn na obou výše zmíněných heliportech.

Dva nové heliporty s nejmodernější technologií a procesy Dva nové heliporty s nejmodernější technologií a procesy Dva nové heliporty s nejmodernější technologií a procesy

( 16.10.2017 )

Inter Airport Europe Mnichov

Ve dnech 10. až 13. října se v Mnichově konal veletrh Inter Airport Europe, kterého se zúčastnil také náš tým ve složení Kamil Slavík a Lukáš Matějka. Naši reprezentanti byli hosty na stánku norské společnosti Opscom Systems, zabývající se Safety Management systémy (SMS) pro letiště a letecké provozovatele.

Na veletrhu jsme se setkali se zástupci mnoha tuzemských i zahraničních firem, jako například: Letiště Praha, OCEM, Techniserv, Transcon, Siemens, ACAMS, ACL , Mittarfeqarfiit, AGI, Lödige, Midstream Lighting, AMA S.p.A., Esterer a další. Veletrh byl výbornou příležitostí pro navázání nových a oživení stávajících kontaktů a také k seznámení s novými trendy a technologiemi v letectví.

Inter Airport Europe Mnichov Inter Airport Europe Mnichov Inter Airport Europe Mnichov

( 18.04.2016 )

Účast Hypery na India Aviation International Exhibition & Conference on Civil Aviation

Hypera Aviation Solutions se zúčastnila na letošní „India Aviation International Exhibition & Conference“, která se konala v indickém Hyderabádu v druhé polovině března. Tato událost byla organizována jako platforma k diskusím a jednáním o aktuálních výzvách a příležitostech indického civilního letectví. To se aktuálně nachází v procesu formulování strategie pro příštích 15 let k zajištění rozvoje tohoto rychle rostoucího oboru.

ČR byla na této významné akci zastoupena oficiální delegací vedenou náměstkem ministra průmyslu a obchodu p. Jiřím Kolibou. Oficiální účast byla akcentována i zajištěním českého národního stánku, na němž prezentovalo svoji produkci a projekty v Indii deset českých firem a institucí.

Hypera se zúčastnila oficiálních jednání u premiéra svazového státu Andhra Pradéš, indického ministra civilního letectví, GŘ Úřadu civilního letectví Indie, GŘ Úřadu letišť, prezidenta největší polostátní organizace GMR (velké rozvojové projekty), atd. Na řadě společných i bilaterálních jednáních byly diskutovány příležitosti spolupráce zejména v oblastech rozvoje letišť, regionálního napojení a aplikací GNSS.

Vyvrcholením úspěšné mise bylo podepsání dvou Memorand o spolupráci s místními partnery. Obě MoU konkretizují spolupráci partnerů pro poskytování poradenské a technické podpory v projektech rozvoje a privatizace letišť, se zaměřením na projektové řízení , zvýšení bezpečnosti a efektivnosti letištního i letového provozu, včetně implementace nových technologií a procesů.

Účast Hypery na India Aviation International Exhibition & Conference on Civil Aviation Účast Hypery na India Aviation International Exhibition & Conference on Civil Aviation Účast Hypery na India Aviation International Exhibition & Conference on Civil Aviation Účast Hypery na India Aviation International Exhibition & Conference on Civil Aviation Účast Hypery na India Aviation International Exhibition & Conference on Civil Aviation Účast Hypery na India Aviation International Exhibition & Conference on Civil Aviation

( 29.01.2016 )

Aktivní účast Hypera Aviation Solutions na konferenci „Zvyšovanie bezpečosti a kvality v civilnom letectve“, organizované Žilinskou univerzitou

Ve dnech 27. – 29. ledna 2016 se v univerzitním středisku Zuberec asi 80km od Žiliny uskutečnil již 14. ročník konference „Zvyšovanie bezpečnosti a kvality v civilnom letectve“, pořádaný Katedrou letecké dopravy a Leteckým výcvikovým a vzdělávacím centrem Žilinské univerzity pod záštitou evropského projektu „VEGA 1/0838/13 - Základní výzkum tarifní politiky na specifickém trhu letištních služeb“.

Za společnost Hypera se této konference zúčastnil její ředitel Kamil Slavík. Hypera publikovala článek pod názvem „Výhody uplatnění softwarových nástrojů pro safety management (SMS) v letectví“ v odborném věstníku konference a pan Slavík rovněž zdůraznil hlavní myšlenky tohoto článku vprezentaci, přednesené vrámci programu konference. Zmíněný článek popisuje popisuje na příkladu konkrétní sady produktů firmy Opscom Systems výhody softwarových nástrojů pro tvorbu a správu dokumentace, řízení bezpečnosti, identifikaci, řízení a eliminaci rizik, zaznamenávání a řešení provozních událostí s potenciálním dopadem na bezpečnost a audity z pohledu malých a středních firem působících v civilním letectví, zejména v roli provozovatelů letadel nebo letišť. Cílem je vyvrátit nejčastější argumenty zmíněných subjektů, kterými obhajují pokračování v dosavadním způsobu řešení formou běžných sdílených dokumentů či dokonce papírové archivace.

Kamil Slavík samozřejmě využil svou účast na konferenci i k řadě formálních i neformálních setkání se zástupci akademické obce Žilinské univerzity (kterou v minulosti sám absolvoval) i s ostatními delegáty, zastupujícími národní autority, obchodní společnosi i další subjekty činné především ve slovenském nebo českém civilním letectví.

Odkaz na výše uvedenou prezentaci je k dispozici zde: (HAS_presentace_Zilina_20160127.pdf)

Odkaz na článek publikovaný v oficiálním věstníku konference je k dispozici zde: (Vyhody_uplatneni software_pro SMS.pdf)

Více informací o konferenci je uvedeno na jejích oficiálních stránkách:

http://kld.uniza.sk/en/conferences/2015-zbk-cl-increasing-safety-and-quality-in-civil-aviation

Aktivní účast Hypera Aviation Solutions na konferenci „Zvyšovanie bezpečosti a kvality v civilnom letectve“, organizované Žilinskou univerzitou

( 12.10.2015 )

Účast týmu Hypera Aviation Solutions na výstavě Inter Airport Europe 2015

Inter Airport Europe je v celosvětovém měřítku předním veletrhem zaměřeným na letiště, jejich infrastrukturu a technologie, pořádaným od roku 2013 každý lichý rok v německém Mnichově. Letošní ročník této výstavy se uskutečnil od 6. do 9. října.

Za leteckou divizi společnosti Hypera se jej zúčastnili jednatel Hypera s.r.o. Kamil Slavík a Jiří Žežula, který má na starosti právě projekty v letectví. Jejich účast sestávala ze dvou do jisté míry nezávislých částí: seznámení s novými produkty nebo funkcionalitami stávajících produktů skandinávských partnerů, které Hypera zastupuje v Českém a Slovenské republice nebo na trhu v okolních zemích, a dále samozřejmě praktické seznámení s novými trendy a produkty v oblasti letištní infrastruktury, vybavení letišť a zde používaných technologií. Součástí veletrhu byla pochopitelně i řada schůzek a kontaktů s existujícími i potenciálními novými obchodními partnery.

Pokud jde o první ze zmíněných důvodů účasti na veletrhu, Hypera byla hostem na společném výstavním stánku společností Opscom Systems, Scanavia, Integra a jejich dalších dvou partnerů Insero a BBHS Intelligent Bulk Baggage Handling System. Nejdůležitějším bodem zde bylo představení plné podpory všech modulů produktové řady softwarového řešení Opscom Systems pro mobilní zařízení pracující na platformě operačního systému Android a informace o tom, že systém reportingu v rámci řešení Opscom Systems splňuje nařízení EC Regulation 376/2014 (Reporting Occurrences), vstupující v platnost dnem 15. listopadu 2015.

V rámci druhého zmíněného cíle účasti na veletrhu proběhla řada jednání na stancích mnoha firem. Došlo k navázání kontaktů s řadou potenciálních partnerů se zájmem o spolupráci jak v oblasti existujícího portfolia služeb a činností, tak i nových možností spojených s rozvojem letišť, u nichž je předpoklad oboustranně výhodné spolupráce.

Účast týmu Hypera Aviation Solutions na výstavě Inter Airport Europe 2015 Účast týmu Hypera Aviation Solutions na výstavě Inter Airport Europe 2015 Účast týmu Hypera Aviation Solutions na výstavě Inter Airport Europe 2015 Účast týmu Hypera Aviation Solutions na výstavě Inter Airport Europe 2015 Účast týmu Hypera Aviation Solutions na výstavě Inter Airport Europe 2015

( 14.10.2014 )

Tým Hypera Aviation Solutions předal zákazníkovi do užívání první soukromý heliport s možností nočního provozu za podmínek VFR v České republice

Heliport Rozvadov byl postaven v souladu s českým předpisem L14H a certifikován Úřadem pro civilní letectví České republiky jako mezinárodní heliport pro provoz soukromých letů a letů v rámci Integrovaného záchranného systému za podmínek VFR i v noci.

Projekt zahrnoval projektové řízení, vypracování studie proveditelnosti, architektonické a technické dokumentace, zajištění nezbytných povolení ze strany místních autorit i Úřadu pro civilní letectví a výběrové řízení na dodavatele potřebného vybavení. Stavba byla zahájena v srpnu letošního roku a v září byla provedena instalace soupravy světel pro přiblížení a přistání (APP), osvětlení perimetru FATO a TLOF, zábleskového majáku pro vizuální navedení z větší vzdálenosti a indikátoru směru a síly větru. Ovládání heliportu je umístěno v technické kontejnerové buňce, která zabezpečuje klimatizovaný prostor pro nezbytná instalovaná zařízení včetně ručního a rádiem řízeného zapínání systému a záložního zdroje napájení elektrickým proudem.

Dne 3. října 2014 byl společností Calibra, která provozuje létající laboratoř Řízení letového provozu České republiky, proveden zálet pro ověření funkčnosti světelné soustavy APAPI, nezbytný pro certifikaci ze strany Úřadu pro civilní letectví.

Heliport Rozvadov může sloužit pro řadu typů vrtulníků od modelu Bell 407 nebo 429 až po PZL W-3 Sokol, respektive pro vrtulníky do maximální vzletové hmotnosti 6400 kg. Hypera dodala k heliportu rovněž Provozní příručku, která byla dána k dispozici provozovatelům vrtulníků včetně Integrovaného záchranného systému (IZS), policie a Armády České republiky.

Hlavními partnery podílejícími se na projektu byly společnosti Techniserv a.s. a Transcon Electronic Systems s.r.o.

Tým Hypera Aviation Solutions předal zákazníkovi do užívání první soukromý heliport s možností nočního provozu za podmínek VFR v České republice Tým Hypera Aviation Solutions předal zákazníkovi do užívání první soukromý heliport s možností nočního provozu za podmínek VFR v České republice Tým Hypera Aviation Solutions předal zákazníkovi do užívání první soukromý heliport s možností nočního provozu za podmínek VFR v České republice

( 23.09.2014 )

Zlatá medaile pro Škoda Auto: Nejlepší logistický systém v Evropě

Škoda Auto, coby vítěz soutěže Czech Logistics Award, organizované Českou logistickou asociací, byla nominována do prestižního celoevropského klání “European Logistics Champion League Final“ a následně postoupila mezi šest evropských finalistů, kteří v Bruselu prezentovali své projekty.

Řešení automobilky Škoda pod názvem “Simply Clever logistics support for build-to-order production in the automotive” (“Prostě chytrá logistická podpora zakázkové výroby v automobilovém průmyslu”) získalo v průběhu večera dne 18. 9. 2014 Evropskou zlatou medaili v oblasti logistiky a zásobovacích řetězců.

Hypera spolupracuje se společností Škoda Auto již od roku 2005 a v průběhu těchto 10 let jsme poskytli naše znalosti a podporu celé řadě projektů, zejména v logistice. Spolupracovali jsme například na řešení napřímení toků materiálu či optimálního nastavení procesů v kontejnerovém terminálu nebo na postupech balení pro CKD centrum. V současnosti se podílíme mj. na optimalizaci takzvaných supermarketů dílů pro výrobní linky modelů Octavia, Rapid a automobilů značky Seat a dále na koordinaci řetězce dodávek materiálu pro nové modely.

Blahopřejeme automobilce Škoda, a jsme zároveň pyšní, že i my jsme součástí tohoto úspěchu!

Zlatá medaile pro Škoda Auto: Nejlepší logistický systém v Evropě Zlatá medaile pro Škoda Auto: Nejlepší logistický systém v Evropě Zlatá medaile pro Škoda Auto: Nejlepší logistický systém v Evropě